Úvod » Zápasy

10. MU Ďáblice x Dívky Slávie 3:3

publikováno 13.11.2016 (aktualizováno 01.12.2016)

Dělba bodů, za kterou mohou být Ďáblice rádi.

V předposledním domácím utkání tohoto kalendářního roku k nám přijel nevyzpytatelný soupeř ze středu tabulky. A hned v úvodu bylo jasné, že to pro Ďáblické bude těžký zápas. Naši borci určitě drželi více míč, i technicky se dokázali prosadit, ale děvčata měla větší nasazení a o mnoho větší tah na branku. Hráčky slávie šli do všech soubojů, jako o život a jelikž jsme nedávali míče rychle od nohy, tak především ve středu hřiště jsme o balón často přicházeli. Aktivita Slávii pak přinesla první gól utkání. V první půli měli Ďáblice více šancí ovšem vytěžili jsme z toho pouze jeden gól v závěru prvního poločasu. Kdy se o vyrovnání postaral Zábr. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Druhá půle nepřinesla žádnou změnu v obrazu hry. Střed hřiště byl pro Ďáblice uzavřen a tak bylo důležité jak se nám podaří kombinace po stranách hřiště. Bylo důležité se vyvarovat zbytečných ztrát. a dostávat míč před branku soupeřek ze stran. Když se nám to povedlo vždy to vedlo k ohrožení brankového prostoru. Co se týče střílení gólů, tahali za kratší konec. A tak se stalo, že jsme v zápase ani jednou nevedli. Vyrovnání na  2:2 zajistil Martin Köerbler. Slávistky určitě věřili v zisk 3 bodů, kdyby se tak stalo nikdo by se divit nemohl. Svým nasazením a bojovností, by si 3 body určitě i zasloužili. Proti byl naštěstí spolehlivý střelec Dan Fejgl, který v 60. minutě uzavřel skóre na konečných 3:3 Stalo se tak i přes závěrečný Ďáblický tlak a obrovskou šanci Martina Köerblera, kdy holkám očividně docházely síly.

Věděli jsme, že to nebude lehké utkání. Dělali jsme spoustu zbytečných chyb, jejichž napravování nás stálo mnoho sil. Všechny tři góly jsme soupeřkám darovali. Včetně toho prvního po rohu a sami jsme se pak na naše góly nadřeli. I taková utkání však přijdou. Bude důležité správně potrénovat a příští týden uhájit 2 příčku po podzimu.